.
#########

     Nie tak dawno, bo rok 1994 przyszła na świat Elcia. Była wyjątkowym dzieckiem, gdyż potrafiła być Krasnalem. Wtedy jeszcze nie wiedziała, co to znaczy. Gdy była nastolatką zakochała się, hm w wieku 13 lat we Wrocławiu. Na swych zdjęciach pokazywała piękno Wrocławia.


     Jej obowiązkiem była szkoła, więc nie zawsze mogła podziwiać uroki miasta. Przyjeżdżała w wakacje i ferie. Tam pomieszkiwała u rodziny, a z ciocią chodziła na spacery. To właśnie na nich ujrzała Wrocławskie Krasnale.


     W 2008 roku zaczęła je poznawać. Elcia posiadała dar nawiązywania z nimi kontaktu. Miło spędzała czas z każdym z nich. Na pamiątkę każdej wizyty jej ciocia robiła wspólne zdjęcie „ Ja i Krasnal ”. Zauważyła, że nie każdy ma ten dar. Niektórzy widzą tylko pomniki. Wszystko zależało od wyobraźni.

#########


     Szukała informacji w Internecie i natrafiła na Forum Krasnalove . Chcąc być bliżej zapisała się do ich internetowej społeczności. Tam znajdywała inne Krasnale, których jeszcze nie znała. Chcąc podzielić się swoimi nowinkami, zaczęła prowadzić swój własny spis Krasnali na swoim Blogu. Utworzyła także fikcyjne konto na naszej-klasie . Chciała je pokazać całemu światu („Tak są tam małe stworzenia, co żyją tak jak my we swoim świecie”).


     Pod koniec gimnazjum ( rok 2009 ) chciała dostać się do Technikum Informatycznego. Najważniejszy przedmiot pod względem punktów to Informatyka. Zadbała o ocenę 6. Jej zadaniem było utworzyć stronę internetową. Wtedy Blog zamienił się na stronę WWW, zamieszczoną na serwerze gimnazjum, do którego chodziła - gimzorawina.nazwa.pl/krasnale. Wtedy zaczął rozwijać się Facebook. Utworzyła swoją własną stronę - elcia.wroclaw.pl - Wrocławskie Krasnale .


     W wybranej szkole nie było tak jak się tego spodziewała. Dużo mniej, ale dalej rozwijała swoją wiedzę w kierunku Grafiki Komputerowej. Mając 16 lat posmakowała miłości i to właśnie z nim kontynuowała swe Krasnalowe przygody. Rok później ( 2011 ) zaczęła poznawać tajniki Fotografiki w MDK (Młodzieżowy Dom Kultury).


     Pewna osoba zauważyła, że Krasnalica Elcia jest bardzo aktywna na jej forum Krasnalove. Postanowiła ją poznać bliżej. Wzięła udział w jej projekcie – ODDycham WROCławiem oraz w kolejnym - Dwarf Detectives .


     W 2015 roku rozwijając swą wiedzę poszła na jednoroczny kurs Grafiki Komputerowej. Wiedząc, że odwiedziła wszystkie Krasnale. Zaczęła 2016 roku fotografować Wrocławskie Murale. Cały czas rozwijała i rozwija swą wiedzę. Utworzyła nową stronę Facebookową - Poszukiwacze sztuki ulicznej we Wrocławiu . Wiedząc coś więcej. Założyła własną domenę i wykupiła serwer - elcia.wroclaw.pl .


     W 12.02.2017 roku opublikowała pierwszy post na swoim koncie Instagramowym. Posiadał różne nazwy kończąc na krasnalove_i_muralove .


     Nastał 2019 rok i rozstania nadszedł czas. Nie miała szczęścia w miłości. Jako dorosła już pracująca obywatelka kraju. Samodzielnie kontynuuje swe Krasnalowe przygody. Jej strona bardzo się zmieniła od czasów początków. Teraz posiada trzecią stronę Facebookową - elcia.wroclaw.pl .


     Elcia wszystkie swe zdjęcia publikowała w Internecie. Tam poznała kilka osób, które też lubiły Krasnale. W 2021 roku zaczęła rozmawiać z osobą. Któregoś dnia okazało się, że jest jej miłością. Na Facebooku napisał: "Pewnego razu spotkały się dwa krasnale. One szukały swojego szczęścia i w końcu się na siebie trafiły."


     Czasem zamienia się w Krasnala i odwiedza ich wioskę. Jest zaprzyjaźniona z nimi i bardzo dobrze ją zna Krasnal Strażnik Śpioch. Niektórzy poznali Krasnalicę Elcię, może i Tobie się to uda? :)

#########
.