.
  • 9
  • 4
  • 5
  • 3
  • 10
  • 1
  • 7
  • 8
  • 2
  • 6


Czy wiesz, że ...

####### Arkadki - jest to rodzina Krasnali. Gdy pojawiły się Krasnale w Arkadach Wrocławskich to właśnie w tym CH zorganizowano sporo atrakcji z nimi związnych np. w wybranych sklepach z tej okazji były rabaty, jak wydało się w sklepach 300zł można było odebrać maskotkę Krasnala Taty.
Natomiast inną atrakcją było poszukiwanie Krasnali przedstawiających rodzinkę. Były w formie naklejek naklejone w różnych miejscach CH. Niektóre z nich przekazywały nam jakie towarzyszą atrakcje w związku z ich pojawieniem się. Zaraz przy wejściu można było odebrać mapkę, która pomagała je wszystkie odnaleźć. Akcja trwała 8-20 kwietnia 2019 r.


Czy wiesz, że ...

####### ####### Baborek, Janinek - jest darem od klientki na 25-cio lecie firmy.


Czy wiesz, że ...

Batiaryga - Batiaryga, to bohater VI tomu "Ksiąg Roztoczańskich Krasnali" autorstwa Lusi Ogińskiej. Teraz będzie miał w Zamościu swój pomnik. Uroczystość odsłonięcia odbędzie się 5 maja o godz. 13 na Rynku Solnym.( Czytaj i oglądaj więcej ).


Czy wiesz, że ...

####### Barduś - Został skradziony i wykonano kopię. Jednak internauci szybko znaleźli różnice.


Czy wiesz, że ...

####### Butelnik - Jest jedynym Krasnalem uznawanym za gadżet i służy jako otwieracz do piwa.


Czy wiesz, że ...

####### Dobrodziej - Co roku jest licytowany na WOŚP. Takim Krasnalem był też Dobrotek, który znalazł swoje miejsce w KOKSZTYS Kancelaria Prawa Gospodarczego Spółka komandytowa ul. Objazdowa 50.


Czy wiesz, że ...

####### Fontanna Krasnoludków - Książka "Sekretne Życie Krasnali w Wielkich Kapeluszach" opowiada i opisuje bajkowo fontannę Krasnoludków wraz z Krasnalami. Jest tam wspomniane o tajemniczym Krasnalu Niewidzialniku.
Czytaj więcej ...


Czy wiesz, że ...

####### Gimnazjalista - Przedstawia on ambitnego ucznia, który próbuje dostać się do wymarzonego liceum ogólnokształconcego. Podobno ten Krasnal został powielony i postawiony w każdym gimnazjum we Wrocławiu (jest ich 51).


Czy wiesz, że ...

####### Grafeniusz - W laboratorium EIT+ na ul. Stabłowickiej 147/149 pod mikroskopem powstał najmniejszy Krasnoludek świata. Ma on zaledwie 20 mikrometrów wzrostu. Grafeniusz - Krasnale.pl


Czy wiesz, że ...

Krasnale z miasta Hitzacker - Krasnale nawiązują do historii winnicy znajdującej się właśnie w Hitzacker. Krasnali jest 23. Historyjkę można przeczytać na stronie oficjalnej miasta oraz na stronie Facebookowej Wrocławskie Krasnale


Czy wiesz, że ...

####### Krasnale z Przylądka Nadziei - Są to cztery Krasnale, które zbierają pieniądze na budowę kliniki Przylądek Nadziei, która pomaga dzieciom z chorobą nowotworową.


Czy wiesz, że ...

Krasnale z żaglówką, Krasnal na żaglówce wersja 1 i wersja 2 są kojarzone z Przylądkiem Nadziei. Są 4 Krasnale z żaglówką jako nagroda akcji „Szkoły dla Nadziei”, ale są też w prywatnych rękach, zlicytowane. Krasnal na żaglówce wersja 1 i 2 to Krasnale zlicytowane. Zebrane pieniądze idą na pomoc dzieciom chorym na raka. Licytacje odbywają się co roku na pokazach Charity Fashion Show. Na początku były też inne Krasnale licytowane na akcjach kancelari BSO. Czytaj więcej ...


Czy wiesz, że ...

####### Leoś - To Krasnal, który nie tylko się obraca, ale też wydaje dźwięk. Jest to grzechotka.


Czy wiesz, że ...

####### Niepełnosprawni - Jest ich trzech W-Skers, Niewidomy i Głuchoniemy. Biorą udział w akcji Wrocław bez barier. Próbują pokazać jak żyją ludzie niepełnosprawni. Wrocław bez barier


Czy wiesz, że ...

####### Niepodległy - Krasnal, który poleciał do kosmosu w 27 finał WOŚP.


Czy wiesz, że ...

####### Okularek - Jeden z tych Krasnali znajduje się w "Różowe Okulary - Stowarzyszenie Pomocy Chorym Onkologicznie" - ul. Paulińska 4( Katarzyna Iwańska Powertex Wrocław - facebook ). Te Krasnale nie będą zaliczane do Wrocławskich Krasnali.


Czy wiesz, że ...

####### Onkuś - We Wrocławskiej Klinice gościła Beata Zwoleńska-Hołod. Wtedy wraz z dziećmi stworzyła Krasnala "Onkusia". W pierwszej ręce Krasnal trzyma symbol życia – serce, a w drugiej – wenflon do kroplówki. Pół roku później, artystka przyniosła gotową figurkę "Onkusia", którą przekazała naszej Fundacji. Krasnal "Onkuś" trafił na licytację, z której dochód przeznaczony zostanie na budowę nowej kliniki onkologicznej "Przylądek Nadziei". naratunek.org
Onkuś został zlicytowany i zwycięzcą został Germaz (ul. Strzegomska 139, Dom Samochodowy - salon Mistubishi Germaz).
Krasnale.pl


Czy wiesz, że ...

####### Papa Krasnal - Jest to pierwszy Krasnal (01.06.2001). Stoi on na wielkim paluchu - kciuku. Postawiony dla upamiętnienia ruchu Pomarańczowej Alternatywy, działającego we Wrocławiu w okresie stanu wojennego. Papa Krasnal - wikipedia.


Czy wiesz, że ...

####### Park Krasnala - Park Krasnala, gdzie znajdziecie mnóstwo figurek Krasnali i mnóstwo innych atrakcji.


Czy wiesz, że ...

####### Pomagajek - Jest to Krasnal, ale też akcja. Pomagajek bierze w niej udział i pomaga potrzebującym ludziom. Ty też możesz mu pomóc kupując pamiątkę z Krasnalem Pomagajkiem. Pomagajek - akcja.


Czy wiesz, że ...

####### Prezentuś - Jest jedynym Krasnalem, który co roku pojawia się na Jarmarku Bożonarodzeniowym.


Czy wiesz, że ...

####### ####### Ratusz (Rynek 50) - Prawdziwy Krasnal - "Południowa elewacja Ratusza jest najbogatsza w ciekawe elementy. Przyjrzyjcie się fryzom nad oknami i pod dachem. Pośród winorośli znajdziecie motywy przedstawiające scenki z życia mieszczan w dawnych czasach" między innymi Prawdziwego Krasnala broniącego Wrocław od złego smoka. Cytat ze strony podrozezmamaitata.com


Czy wiesz, że ...

####### Strażnik Śpioch - Pilnuje wejścia do osady Krasnoludków.


Czy wiesz, że ...

Światowid - Jest to Krasnal, który zwiedza świat. Światowid


Czy wiesz, że ...

####### Więziennik - Jest to jedyny Krasnal, który trafił za kratki. Tak naprawdę nikt nie wie co nabroił, ale chodzą pogłoski... Czytaj więcej


Czy wiesz, że ...

####### WspółCzesio - Jest to Krasnal Ogrodowy i został uznany za Wrocławskiego Krasnala. Ponoć produkuje je Niemiec i sprzedaje.


Czy wiesz, że ...

Wrocławskie Krasnale - twórcą projektu pierwszych Krasnali i nie tylko jest Tomasz Moczek, później zwanym Ojcem Wrocławskich Krasnali. Tomasz Moczek - Krasnale.pl.


Czy wiesz, że ...

Wrocławskie Krasnale - Tytuł matki Wrocławskich Krasnali otrzymała Beata Zwolańska-Hołod.


Czy wiesz, że ...

Wrocławskie Krasnale - Są organizowane wycieczki szlakiem Wrocławskich Krasnali. Krasnale.pl


Czy wiesz, że ...

Wrocławskie Krasnale - Co roku we Wrocławiu jest oraganizowany Festiwal Wrocławskich Krasnali.


Czy wiesz, że ...

Wrocławskie Krasnale - Dzień Życzliwości jest kojarzony z Wrocławskimi Krasnalami, a w szczególności Krasnalem Życzliwkiem.


Czy wiesz, że ...

Wrocławskie Krasnale - Są często nagrodą np. Turnieju w tenisa we Wrocławiu.


Czy wiesz, że ...

####### Wrocławskie Krasnale - 24 września 2003 został odsłonięty przez Eugeniusza Geta-Stankiewicza, prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza oraz wypożyczonego ceramicznego psa Bobka miniaturowy szyld na ścianie kamieniczki „Jaś” znajdujący się na wysokości kolan człowieka o przeciętnym wzroście (Muzeum Wrocławskich Krasnali).


Czy wiesz, że ...

Wrocławskie Krasnale - Powstała aplikacja na android, gdzie są na mapie zaznaczone Wrocławskie Krasnale wraz ze zdjęciami. Wrocławskie Krasnale


Czy wiesz, że ...

####### Wrocławskie Krasnale - od jakiegoś czasu na zimę ktoś ubiera Krasnale w czapkę, szalik i rękawiczki ( zobacz całą galerię zdjęć ).


Czy wiesz, że ...

####### Wrocławskie Krasnale - w 2016 roku odbył się konkurs na ubieranie w różne stroje Krasnale ( zobacz całą galerię zdjęć ).


Czy wiesz, że ...

Wrocławskie Krasnale - Tomasz Moczek stworzył pełno statuetek Krasnali, które wykonał. Te statuetki mają różne cele np. nagrody, podziękowania, prezenty czy licytacje. W galerii Tomasza Moczka zwłaszcza na jego stronie Facebookowej można zobaczyć wiele zdjęć tych statuetek.


Czy wiesz, że ...

Wrocławskie Krasnale - 07.01.2011 roku jedna ze statuetek Krasnala Teatralnego była licytowana na WOŚP ( zobacz artykuł ).


Czy wiesz, że ...

Zamek w Rogowie Opolskim - Zamek w Rogowie Opolskim – renesansowy zamek zbudowany w XVI wieku przez ród Rogoyskich. Najstarszą część stanowią dwa renesansowe skrzydła mieszkalne z narożną basztą. Aktualnie znajduje się na terenie Rogowa Opolskiego.

Adres: Parkowa 38, 47-300 Rogów Opolski (wikipedia)( tyrytyry89 - Instagram ).


Czy wiesz, że ...

####### Jelenia Góra - ulica Krasnoludków - choć nie ma już Krasnali ani dawnej nazwy ul. Krasnoludków to warto wspomnieć jako ciekawostkę. Taką ulicę mieliśmy w Jeleniej Górze.

biblioteka.jelenia-gora.pl
.